Menu

Media bez dyskryminacji. O standardach równościowych w środowisku dziennikarskim – jak jest i jak być powinno

Czy problem mobbingu i dyskryminacji w mediach został rozwiązany? Czy moja redakcja spełnia standardy równości? Jakie są skuteczne metody przeciwdziałania dyskryminacji w mediach? Co to znaczy stosować inkluzywny język? - na te - i wiele innych pytań - odpowiedzą ekspertki i eksperci podczas debaty "Równość w mediach: Kryzys. Wyzwania. Rozwiązania - już 19 kwietnia w godz. 12 - 15.

Serdecznie zapraszamy do Faktyczny Dom Kultury na spotkanie podsumowujące projekt „Równe Media dla Demokracji w Polsce”, podczas którego przedstawimy wypracowane w trakcie projektu równościowe standardy pracy w redakcjach.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również panel dyskusyjny "Równość w mediach: Kryzys. Wyzwania. Rozwiązania".

Wspólnie z przedstawicielami/kami środowiska dziennikarskiego porozmawiamy o zjawisku nierówności i dyskryminacji w mediach. Odpowiemy na pytania: Jakie wyzwania stoją przed środowiskiem dziennikarskim w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, zarządzania różnorodnością i promowania równości?
Czy polskie media rzeczywiście przeżywają "kryzys równościowy"?Czy istnieją realne rozwiązania problemu nierówności w mediach?

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

Anton Ambroziak, OKO.press (moderacja)

Paulina Januszewska, Krytyka Polityczna

Andrzej Bobiński, Polityka Insight

Kinga Dereniowska, supernowosci24.pl

Dorota Dudek, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego

Partnerzy i sponsorzy