Menu

Spotkanie MEDIA BEZ DYSKRYMINACJI

Media bez dyskryminacji. O standardach równościowych w środowisku dziennikarskim – jak jest i jak być powinno

Czy problem mobbingu i dyskryminacji w mediach został rozwiązany? Czy moja redakcja spełnia standardy równości? Jakie są skuteczne metody przeciwdziałania dyskryminacji w mediach? Co to znaczy stosować inkluzywny język? - na te - i wiele innych pytań - odpowiedzą ekspertki i eksperci podczas spotkanie "Media bez dyskryminacji. O standardach równościowych w środowisku dziennikarskim - jak jest i jak być powinno.

Termin: 19 kwietnia, godz. 12:00 - 15:00

Miejsce: Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie (lokal jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową)

Spotkanie jest podsumowaniem projektu „Równe Media dla Demokracji w Polsce”, podczas którego prawniczki PTPA przedstawią wypracowane w trakcie projektu równościowe standardy pracy w redakcjach.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również panel dyskusyjny "Równość w mediach: Kryzys. Wyzwania. Rozwiązania".

Wspólnie z przedstawicielami/kami środowiska dziennikarskiego porozmawiamy o zjawisku nierówności i dyskryminacji w mediach. Odpowiemy na pytania: Jakie wyzwania stoją przed środowiskiem dziennikarskim w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, zarządzania różnorodnością i promowania równości?
Czy polskie media rzeczywiście przeżywają "kryzys równościowy"?Czy istnieją realne rozwiązania problemu nierówności w mediach?

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

  • Anton Ambroziak, OKO.press (moderacja)
  • Paulina Januszewska, Krytyka Polityczna
  • Andrzej Bobiński, Polityka Insight
  • Kinga Dereniowska, supernowosci24.pl
  • Dorota Dudek, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego

Spotkanie będzie transmitowane na profilu wydarzenia na FB.

Link do wydrzenia: https://www.facebook.com/events/396478966573554

 

PROGRAM SPOTKANIA

program_media_bez_dy…pdf

Partnerzy i sponsorzy