Menu

Aktualności

Podsumowanie II. Zjazdu Akademii Równych Mediów

W dniach 17-18 czerwca 2023r. w Warszawie odbył się drugi zjazd Akademii Równych Mediów, działania edukacyjnego skierowanego do dziennikarzy i dziennikarek z całego kraju. Uczestniczki i Uczestnicy wzięli udział w dwudniowym warsztacie pt.: „Bezpieczeństwo w pracy dziennikarskiej”.

Pierwszy dzień zjzdu poświęcony był bezpieczeństwu dziennikarzy i dziennikarek w relacji z władzą. Zajęcia poprowadzili: adw. Anna Mazurczak (PTPA, Knut Mazurczak Adwokaci), Konrad Siemaszko (Helsińska Fundacja Praw Człowieka) oraz adw. Marta Tomkiewicz-Januszewska (Szkoła Dobrego Prawa, Amnesty International).

Drugi dzień zjazdu poświęcony był bezpieczeństwu dziennikarzy i dziennikarek w redakcji. Zajęcia dotyczące dyskryminacji i mobbingu poprowadziły r.pr. Karolina Kędziora oraz adw. Dorota Dudek.

Podczas zjazdu osobom uczestniczącym towarzyszyła fotografka Agata Kubis. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia:
Galeria zdjęć - relacja z II. Zjazdu Akademii Równych Mediów
Projekt "Równe media dla demokracji w Polsce" realizowany jest z dotacji programu „Aktywni obywatele – Fundusz Krajowy”, finansowanego z Funduszy Norweskich.


Podsumowanie I. Zjazdu Akademii Równych Mediów

W dniach 15-16 kwietnia 2023r. w Warszawie odbył się pierwszy zjazd Akademii Równych Mediów, działania edukacyjnego skierowanego do dziennikarzy i dziennikarek z całego kraju. Uczestniczki i Uczestnicy wzięli udział w dwudniowym warsztacie pt.: „Co z tą równością w mediach? Perspektywy: branżowa, instytucjonalna i osobista”.

Pierwszego dnia Zjazdu osoby uczestniczące w Akademii pracowały z doświadczonymi trenerkami antydyskryminacyjnymi: Karoliną Kędziorą i Dominiką Cieślikowską. Prowadzące rozmawiały z uczestnikami i uczestniczkami m.in. na temat źródeł dyskryminacji i mechanizmu jej występowania, perspektywy grup mniejszościowych z praktyki działalności społecznej NGO i dziennikarzy/ek, którzy/e korzystali/ły ze wsparcia prawnego PTPA walcząc o równe traktowanie. Osoby uczestniczące w Akademii miały także okazję do wymiany doświadczeń i poznania perspektyw pozostałych członków i członkiń grupy.

Drugiego dnia Zjazdu do osób uczestniczących w Akademii dołączyli goście/gościnie: Karolina Domagalska, Agnieszka Jędrzejczyk, Anton Ambroziak oraz Ewa Siedlecka. Zaproszone osoby podzieliły się z uczestnikami i uczestniczkami swoimi doświadczeniami pracy w mediach, w tym poruszania w pracy dziennikarskiej tematów trudnych, reprezentacji grup defaworyzowanych, bezpieczeństwa dziennikarskiego, etyki zawodowej, opresji władzy.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć oraz filmem podsumowującym pierwszy zjazd Akademii Równych Mediów:

Galeria zdjęć - relacja z I. Zjazdu Akademii Równych Mediów

Film - relacja z I. Zjazdu Akademii Równych Mediów

 

Partnerzy i sponsorzy