Menu

Aktualności

27.10.2021

Za nami II zjazd Akademii Równości! W czasie zjazdu osoby uczestniczące w programie zapoznawały się z różnymi aspektami prawnej ochrony przed dyskryminacją oraz przygotowywały się do programu mentoringowego, który rusza w ramach Akademii od listopada. W tym samym czasie mentorki i mentorzy projektu uczestniczyli w szkoleniu przygotowującym ich do nowej roli, opracowanym i poprowadzonym przez trenerów mentoringu z firmy Kingmakers - Małgorzatę Sztejter i Szymona Herbecia.

Program II zjazdu Akademii Równości tutaj

Relacja foto z wydarzenia tutaj

Relacja video z wydarzenia tutaj

Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Za wynajęcie fantastycznego miejsca i zapewnienie kateringu podczas spotkania serdecznie dziękujemy Kancelarii Prawnej White & Case. M. Studniarek i Wspólnicy.


25.05.2021

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się I zjazd Akademii Równości. Podczas zjazdu będziemy się zajmować:

  • Pracą świadomościową dot. źródeł dyskryminacji i mechanizmu jej występowania;
  • Poznaniem perspektywy grup mniejszościowych z praktyki działalności społecznej ngo i osób, które korzystały ze wsparcia prawnego pro bono walcząc o równe traktowanie.

Dokładny program I zjazdu znajdziecie       tutaj.


22.04.2021

26 kwietnia o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Akademii Równości, na spotkanie informacyjno-promocyjne!

Rejestracja pod linkiem https://ptpa.clickmeeting.com/982481385/register

Spotkanie będzie również transmitowane live na profilu PTPA na FaceBook'u - https://www.facebook.com/StowarzyszeniePTPA

W trakcie spotkania przedstawimy krótko założenia projektu, informacje dotyczące rekrutacji, planowanego programu Akademii i mentoringu dla osób uczestniczących oraz mamy nadzieję Was zainspirować do udziału w Akademii, podczas rozmowy z naszą wspaniałą gościnią adw. Sylwią Gregorczyk-Abram, na temat jej motywacji w pracy na rzecz praw człowieka.

Kim jest Pani Mecenas?

  • Działaczką społeczną, od lat zaangażowaną w organizacje pozarządowe działające na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, ochrony praworządności oraz systemowych zmian w polskim systemie sprawiedliwości. Współtworzone przez nią organizacje pozarządowe - Komitet Obrony Sprawiedliwości i Wolne Sądy zajmują się monitorowaniem i archiwizowaniem przypadków wywierania politycznego nacisku na sędziów i adwokatów, radców i zapewnianie tym osobom pomocy prawnej.
  • Pełnomocniczką procesową, która przed sądami i trybunałami reprezentuje mniejszości narodowe i seksualne, ofiary przemocy, a także ofiary nadużyć Policji.
  • Pomysłodawczynią i realizatorką obywatelskiej akcji „Tydzień Konstytucyjny” - projektu edukacyjnego przeprowadzany regularnie w szkołach w całej Polsce mającego na celu podnoszenie wśród dzieci i młodzieży znajomości Konstytucji i praw człowieka.
  • Laureatką "Złotego Paragrafu" w kategorii najlepszy adwokat w Polsce, znalazła się też w rankingu Forbes "Najbardziej wpływowych kobiet w Polsce" za rok 2020.
  • Prawniczką od 2006 r. zawodowo związana z kancelarią Clifford Chance w Warszawie, gdzie odpowiada za praktykę pro bono.

Bądź jak Sylwia! Zostań liderką lub liderem lokalnej społeczności i przeciwdziałaj dyskryminacji!


 

Partnerzy i sponsorzy